www.bungyjump.cz - bungee jumping, stunts and parties. All about Bungee Jumping, Bungee, Bungy, Bungee history. Bungee Jumping from the highest bridge in Czech from 62 m above the river Hačka near the Chomutov - Horní Ves, 90 km from Prague.

        

 
 www.bungyjump.cz
 
Bungee Jumping 62 m
from bridge, Chomutov
Highest bridge Bungee in Czech
Swing Jump 62 m
Type of jumps
Dates of jumps
How to get to our bridge
How to order voucher
Price of Jumps
History of bungee (CZ)
History of swing jump (CZ)
 
Bungee Jumping
TV Tower, Harrachov
Freestyl Bungee Jumping
Jump Menu
Dates of jumps
How to get to TV Tower
How to order voucher
Pricelist
 
Bungee Jumping
from crane up to 110 m
Dates of jumps
Plzeň 50 m
Praha 50 m & 80 m
Brno 50 m, 80 m & 110 m
Ostrava 50 m
Olomouc 50 m
 
Turn-key operation
In the air
On Land
 
History of our company
Contacts
Bungee Stunts
Changeovers
TV Tower (CZ)
Curiosities
Bridge jumping
Videogallery
 
Business partners
 
Contact us by e-mail
 
TOPlist
@ 2007 Graphic & design:
Jiří Stolín, Xtreme Sports
> History of our company > TV Tower Žižkov 72 metres (text only in Czech)

 


Dne 26. května 2002 se uskutečnil exhibiční seskok Bungee Jumpingu ze střešního prostoru červené restaurační vyhlídky, z výšky 72 m. Přípravy tohoto seskoku však začali již v pátek 24. května 2002 v časných ranních hodinách. Během několika hodin byla dovezena demontovaná lávka o hmotnosti cca 2,3 tuny. Lávka byla dopravena pomocí nákladního výtahu na střešní prostory. Druhého dne brzy ráno začala samotná montáž pracovní plošiny. Jak byla provedena veškerá formální část akce, započali přípravy produkce Bungee Jumpingu. Zatím co Bungy Jumping je obecně provozován s bezpečnostním faktorem 5. A pro příklad uveďme, že zařízení pro práci ve výškách se vyrábí se stupněm bezpečnosti 7. Tak instalovaná plošina byla instalována s faktorem 12 proti převrácení. Pro exhibiční skok Bungee Jumpingu jsme zvolili vysoký stupeň bezpečnosti, jelikož se jednalo o velice extrémní výkon. Po usazení lávky byla natažena boční kotvící lana, jejichž smyslem bylo, udržet skokana během letu ve svislém směru, bez odchýlení od osy.
Tyto kotvící lana bránila přiblížení k tubusu televizního vysílače. Test se závažím byl vyzkoušen okolo půl jedenácté v neděli 26. května 2002. Veškerý materiál byl několikrát překontrolován, zda-li vše bylo instalováno dle technické dokumentace. Pro nepřízeň počasí se přípravy trošičku protáhly, a seskok byl realizován se zpožděním 45 minut. Tímto se tedy všem přihlížejícím omlouváme, že museli v tak deštivém počasí čekat na ojedinělou podívanou. Takovýchto akcí, nebo spíše extrémních sportovních výkonů budeme i nadále připravovat s velikým nadšením, a uděláme V bezpečnosti vše potřebné, abyste si i vy mohli vyzkoušet takovéto adrenalinové aktivity. Nápady a cíle přicházejí sami od sebe a naší snahou je tyto cíle realizovat. Každý má přeci svůj sen a když se mu sen splní, je na čase, aby začal snít svůj nový sen. Posledním činem bylo postavit se na plošinu a udělat ten důležitý krok, jež se zrodil v naší hlavě ke konci roku 1999. Volný pád při tomto skoku byl dlouhý cca 27 metrů.

Zde si můžete prohlédnout videozáznam Bungee Jumpingu z Televizní věže Žižkov v Praze. Soubor je uložen ve formátu .wmv a je možné jej shlédnout v přehrávači Windows Media Player či Real Player (VIDEO). Dokument o skoku naleznete ve videogalerii

Dokázal jsem to ....... Jiří Stolín

-->