www.bungyjump.cz - bungee jumping, kaskadeure und parties. Alles ums Bungee Jumping, Bungee, Bungy, Bungeegeschichte.
Bungee Jumping aus Höchsten Brücke im Tschechien aus 62 m über dem Fluss bei Chomutov, 90 km aus Prag.

        

 
 www.bungyjump.cz
 
Bungee Jumping 62 m
von der Brücke, Chomutov
Pendel / Giant Swing 62 m
Typen der Sprünge
Termine der Sprünge
Wo ist unsere brücke
Wie den Schein bestellen
Preisliste der Sprünge
Bungeegeschichte (TCH)
Swinggeschichte (TCH)
 
Bungee Jumping
Fernsehturm, Harrachov
Freestyl Bungee Jumping
Menü springen
Termine der Sprünge
Wo ist unsere Fernsehturm
Wie den Schein bestellen
Preisliste der Sprünge
 
Bungee Jumping
vom Kran bis zu 120 m
Termine der Sprünge
Plzeň 60 m
Praha 60 m
Brno 60 m a 120 m
Bratislava 60 m
Ostrava 60 m
Olomouc 40 m a 60 m
Liberec 60 m
České Budějovice 60 m
 
Adrenalin für Firmen
Adrenalin in der Luft
Adrenalin am Boden
 
Firmengeschichte
Kontakte
Bungee Stunts
Übergaben
TV Tower (TCH)
Kuriositäten
Sprünge aus Brücken
Videogalerie
 
Partner
 
Kontaktieren uns
 
TOPlist
@ 2007 Grafik & design:
Jiří Stolín, Xtreme Sports
> Firmengeschichte > Televizní věž Žižkov 72 meter (nur tschechisch)

 


Dne 26. května 2002 se uskutečnil exhibiční seskok Bungee Jumpingu ze střešního prostoru červené restaurační vyhlídky, z výšky 72 m. Přípravy tohoto seskoku však začali již v pátek 24. května 2002 v časných ranních hodinách. Během několika hodin byla dovezena demontovaná lávka o hmotnosti cca 2,3 tuny. Lávka byla dopravena pomocí nákladního výtahu na střešní prostory. Druhého dne brzy ráno začala samotná montáž pracovní plošiny. Jak byla provedena veškerá formální část akce, započali přípravy produkce Bungee Jumpingu. Zatím co Bungy Jumping je obecně provozován s bezpečnostním faktorem 5. A pro příklad uveďme, že zařízení pro práci ve výškách se vyrábí se stupněm bezpečnosti 7. Tak instalovaná plošina byla instalována s faktorem 12 proti převrácení. Pro exhibiční skok Bungee Jumpingu jsme zvolili vysoký stupeň bezpečnosti, jelikož se jednalo o velice extrémní výkon. Po usazení lávky byla natažena boční kotvící lana, jejichž smyslem bylo, udržet skokana během letu ve svislém směru, bez odchýlení od osy.
Tyto kotvící lana bránila přiblížení k tubusu televizního vysílače. Test se závažím byl vyzkoušen okolo půl jedenácté v neděli 26. května 2002. Veškerý materiál byl několikrát překontrolován, zda-li vše bylo instalováno dle technické dokumentace. Pro nepřízeň počasí se přípravy trošičku protáhly, a seskok byl realizován se zpožděním 45 minut. Tímto se tedy všem přihlížejícím omlouváme, že museli v tak deštivém počasí čekat na ojedinělou podívanou. Takovýchto akcí, nebo spíše extrémních sportovních výkonů budeme i nadále připravovat s velikým nadšením, a uděláme V bezpečnosti vše potřebné, abyste si i vy mohli vyzkoušet takovéto adrenalinové aktivity. Nápady a cíle přicházejí sami od sebe a naší snahou je tyto cíle realizovat. Každý má přeci svůj sen a když se mu sen splní, je na čase, aby začal snít svůj nový sen. Posledním činem bylo postavit se na plošinu a udělat ten důležitý krok, jež se zrodil v naší hlavě ke konci roku 1999. Volný pád při tomto skoku byl dlouhý cca 27 metrů.

Zde si můžete prohlédnout videozáznam Bungee Jumpingu z Televizní věže Žižkov v Praze. Soubor je uložen ve formátu .wmv a je možné jej shlédnout v přehrávači Windows Media Player či Real Player (VIDEO). Dokument o skoku naleznete ve videogalerii

Dokázal jsem to ....... Jiří Stolín

-->